29 Mart 2010 Pazartesi

Okulumuza Tuvalet Kampanyası ve Yılmaz Erdoğan'a Acil Çağrı !

Çoğu zaman doğu ve güneydoğudaki okullardaki miniklere eğitim verecek öğretmen bulunamaması haberlerini ne yazık ki kanıksamışken, bir okulda tuvalet bulunmaması en sabırlı insanı bile çileden çıkaracak bir haber. Maalesef bu da ülkemizde eğitime ve eğitim kurumlarına ne kadar büyük (!) bir önem verildiğini göstermekte.

Erzurum Karayazı ilçesinin 8 km uzağındaki Karaağıl köyündeki Karaağıl İlköğretim Okulu'nda ve Hakkari'de de 68 köy okulunda da tuvalet yokmuş! Ülkemizin 2010'da geldiği nokta işte budur!


Sevgili Lale'nin ve Stil Direktörü'nün de bloglarında bahsettiği gibi çok anlamlı bir kampanya var. Sorumluların vazifelerini yerine getirmek yerine, bol keseden atıp tutmalarını izlemek istemeyenler, çorbada bizim de tuzumuz olsun diyenler kampanyayı destekleyerek, bu ülkenin en büyük ayıplarından birini bir parça da olsa düzeltmiş olurlar.


Eda'nın haberinden sonra Hakkari'deki okullar için Hakkari'li sanatçı Yılmaz Erdoğan'na kampanyayı desteklemesi için çağrı yapmak ve sesimizi duyurmak adına gelen yorumu aynen alıntılıyorum: 

"Arkadaşlar,

Elinize ve yüreğinize sağlık.
Duygu ve düşünceleriniz ile yanlız olmadığımızı hissettirdiniz bize.
İyi siz ve sizin gibiler var.

Bu sorun hepimizin ortak sorunu!
Sizde çözüme katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Bir bilgi daha size vermek isterim.
HAKKARİ'DE 68 KÖY OKULUN TUVALETİ YOK !

Hakkari'de, tuvaleti bulunmayan okullardan biri de Şemdinli ilçesindeki Beyyurdu Köyü İlköğretim Okulu...
İlçe merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta 2 derslikli 66 öğrencisi bulunan Beyyurdu Köyü İlköğretim Okulunda tuvalet bulunmaması nedeniyle öğrenciler, teneffüslerde evlerine giderek ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalıyor.

Öğretmenler: Hakkı ve Ramazan Bey : 0534 686 71 15

Hakkai'de bu okullar için Hakkari'li Sn. Yılmaz ERDOĞAN ile iletişime geçip burda ki okulların başta tuvalet ve diğer eksikliklerini gidermeye çalışacağız. Maalesef büyük insanlarla iletişim kurmak çok zor ! Araya yüksek tepeler çıkıyor.

İnternetin gücünü kullanarak ve sizler blog sitelerinizde "Yılmaz ERDOĞAN'a Acil Çağrı" konulu konu açarsanız seviniriz.

Ayrıca sizlerin çaba ve gayreti ile Erzurum'da ki tuvalet eksikliğinin giderilmesi ile ilgili çabamız hala sürmektedir.

Yapılan bu çalışmaların başarıya ulaşması sizlerin eseri olacaktır.

Saygılarımla,

Mahmut ŞANLIER
0543 427 96 00
"

Stil Direktörünün şu ve şu yazılarında konuyla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Sizler de bloglarınızda duyurursanız bu anlamlı kampanyaya destek vermiş olursunuz.

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails