12 Eylül 2011 Pazartesi

Okumakla adam olunmuyor, ne demişler eşeklik baki !!

Kızgınım hem de çok!! Kİme diye sorarsanız, akademisyen geçinen, güya tezler bitirmiş, öğrenci yetiştirmiş bir densize.

Bugün işyerine (üniversitede çalışıyorum) biraz daha şık gideyim, yeni aldığım topuklu ayakkabıyı giyeyim istedim. Üzerime siyah diz hizasında bir etek, bluz ve yelek giydim. Normalde işe giderken kot pantolon,  tshirt gibi daha rahat kıyafetler tercih ediyorum.  Ama kıyafetimde hiçbir absürdlük, iş yerine uymayan bir yan yoktu. Klasik bir kıyafetti. Neyse beni koridorda bu kıyafetle gören bir yardımcı doçent -ki kendisi erkek- "Crafty, hayırdır okulu bıraktın da mankenliğe mi başladın?" dedi !!! Bu adam yaklaşık 40 yaşında, yüksek lisans ve doktora bitirmiş, üstelik doktorasını Amerika'da tamamlamış biri. Yani modern, görgülü, terbiyeli, lafını sözünü bilen birisi olması beklenir. Gel gör ki okumakla adam olunmuyor. Bir kadına, üstelik evli bir kadına söylenmeyecek bir lafı söyledi bu akademisyen geçinen zat.  Ama ben en çok kendime kızıyorum, olayın şokuyla ağzının payını veremediğim için, bağırıp çağırıp onu orada rezil etmediğim için.

Güler yüzlü, kibar bir insan olmak; karşı tarafta "Bana istediğini söyleyebilirsin, canımı istediğin gibi sıkıp bana laf sokabilirsin" anlamına mı geliyor bu ülkede ?? Almanya'da 3 ay boyunca öyle mutluydum ki!! İstanbul'u sayıklayarak döndüm ama şu son 3 gündür başıma gelmeyen aksilik kalmadı. Resmen nefret ettim aşık olduğum şehirden, kendi ülkemden, bu ülkede yaşayan insanlardan.

Kaçmak lazım ama nereye ????????

3 yorum:

Proje Çantası dedi ki...

Densiz!!!

Crafty Engineer dedi ki...

@Proje Çantası, sorma canım ya hala aklıma geldikçe sinirleniyorum. Ben özel sektöre sırf böyle densizlerle uğraşmayayım diye girmemiştim. Ama dedim ya okumakla adam olunmuyor.

İğne İle İplik dedi ki...

Ohoooo ömür bu münasebetsizlere kızmakla geçmez ki.. Okusun okumasın ne fark eder kütük her aşamada bir odun nihayetinde.. Sıkma sen canını, azının payını veremedin diye de canını sıkma, sen onun laubali olmasına izin vermedin ya bir daha densizlik edemez..

Related Posts with Thumbnails